Z pražské Jižní spojky: Situace klidnější, kolony nárazově

Praha - Pražská doprava má opět problémy kvůli frézování silnice na magistrále v ulici 5. května a ve směru z centra města u sjezdu na Roztyly. Na Jižní spojce se od Barrandovského mostu tvoří menší kolony, ve srovnání se včerejšími kolonami dlouhými až 25 kilometrů je ale situace o poznání klidnější. Řidiči by přesto měli počítat se zdržením asi do dvaceti minut. Omezení trvá už od pondělí a podle informací od dopravní policie by mělo skončit v sobotu.

Frézovaný úsek je několik set metrů dlouhý a podle mluvčího Technické správy komunikací Tomáše Mrázka na něj bude položen nový živičný povrch. „Byly tam vyjeté koleje, komunikace už byla nebezpečná pro dopravu,“ řekl Mrázek.

Oprava skončí v sobotu, přemístí se do protisměru

Oprava měla trvat až do 19. července, podle Mrázka budou ale práce urychleny a provoz bude plně obnoven už tuto sobotu. Dopravní komplikace ale mohou podle dopravních policistů čekat řidiči i příští týden, kde by se tentýž úsek měl začít opravovat v druhém směru.

Doprava na tomto úseku Jižní spojky se začala zpomalovat už krátce po osmé hodině ranní. Během dne by se situace mohla nárazově zlepšit, kolony se však zřejmě budou tvořit až do večera. Na úkor volnější spojky však zhoustla doprava v centru, především v okolí tunelu Mrázovka v Praze na Smíchově.

Za včerejším kolapsem stály nehody 

Kolaps podobný tomu včerejšímu mohou způsobit případné nehody, které včera úplně zastavily provoz. K žádným komplikacím ale dosud nedošlo. Kvůli úterním problémům se dnes na Jižní spojku zaměřila dopravní policie. „Už od ranních hodin tam monitorujeme dopravu,“ řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Během dnešního dopoledne byl hustý provoz nejen na Jižní spojce, ale také na Nuselském mostě a v Legerově ulici. Provoz na stupni číslo 4 je odpoledne na Smetanově nábřeží a Újezdu, stejná situace je i ve Wilsonově ulici ve směru k Václavskému náměstí.

Řidiči se musejí smířit s letními komplikacemi

Jižní spojka není jedinou dopravní tepnou, jejíž opravy komplikují provoz. Francouzská ulice dostává nový povrch a téměř do konce srpna bude částečně uzavřená Záběhlická ulice. „Chystáme několik oprav na zásadních komunikacích jako je Kbelská nebo další část Jižní spojky,“ řekl mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek s tím, že letní měsíce jsou pro opravu vozovky nejvhodnějším obdobím. I podle statistik je o prázdninách Praha dopravně nejméně zatížená.

Dopravní situace během letních měsíců by se v Praze mohla zlepšit s dostavbou okruhů. Právě kvůli ní ale hlavní město čeká ještě řada uzavírek.