Babyweb.cz rozjíždí projekt přátelských míst pro rodiče s dětmi

Praha - Server pro těhotné ženy i maminky Babyweb.cz odstartoval projekt Dítě vítáno, v němž prostřednictvím referencí veřejnosti hodlají vytvořit databázi úřadů, podniků, restaurací pro dítě přátelských. Šéfredaktorka Babywebu Jarmila Jelínková pro ČT řekla, že tím chtějí řešit neutěšenou situaci českých podniků, v nichž rodiče zažívají ponižující situace právě kvůli svému rodičovství.

„Budeme shánět pomocí rodičů a především našich čtenářů místa, která jsou dětem přátelská. Ať jsou to úřady, instituce, hotely, nákupní centra. Hledáme místa, kde jsou třeba přebalovací pulty, židlička k jídlu, dětské menu či nekuřácký prostor a v nejkrajnějším případě alespoň personál smířený s návštěvou rodičů s dítětem,“ řekla ČT Jarmila Jelínková.

Z výzvy na Babyweb.cz:

„Každá restaurace, hotel, úřad či obchod, kde jsou na dětskou návštěvu připraveni a mají pro ni vytvořené - podle svých možností - podmínky, budou označeny logem a nálepkou Dítě vítáno.“

Video Reportáž Markéty Hýlové
video

Reportáž Markéty Hýlové


Díky referencím rodičů a systému hlasování na Babywebu vznikne seznam míst, která splňují stanovená kritéria. Tato místa budou označena nálepkou Dítě vítáno. „Budou to místa, kde si nemusíte připadat poníženě za to, že máte dítě a kočárek,“ dodala šéfredaktorka webu. V databázi už je asi 300 restaurací, kaváren, penzionů nebo i úřadů a bude se rozšiřovat, tvůrci webu totiž sází na aktivitu rodičů.

Samolepku už dostala třeba kavárna Cirkus, ta totiž přizpůsobila svůj režim těm nejmenším - záchodovými prkýnky počínaje, velkou herní místností konče. „Jsme normální kavárna, s tím, že máme k dispozici dětský koutek, je tu výživa pro miminka - přesnídávky - a pro maminky nabízíme dobrou kávu a klid,“ vysvětluje Markéta Suchá, která v kavárně obsluhuje. Restaurace Rezavá kotva zase nabízí bezbariérový vstup, takže se tam maminky s kočárky bez problémů dostanou, přebalovací pult, dětské židle, park s hřištěm nebo dětská menu.