Stará bomba zkomplikovala ve Velenicích vlakovou dopravu

České Velenice (Jindřichohradecko) - Dělníci dnes při rekonstrukci železniční stanice v Českých Velenicích u česko-rakouských hranic odhalili nevybuchlou americkou leteckou bombu z druhé světové války. Pyrotechnik ji na místě zneškodnil, a půl hodiny kvůli tomu byl zastavený veškerý provoz.

Dělníci našli bombu na konci nástupiště při pozemních pracích v rámci modernizace železniční stanice. „Pyrotechnikovi se na místě podařilo vyjmout roznětku, takže pak už bomba nebyla nebezpečná,“ upřesnil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Doplnil, že ve 12:05 byl veškerý provoz na nádraží obnoven.

Pyrotechnik zjistil, že jde o americkou leteckou pumu o délce 90 centimetrů a váze 50 kilogramů. Bomba pak byla převezena k likvidaci do Lišova po silnici I/34. Provoz v protisměru byl kvůli přepravě nebezpečného nákladu omezen, uvedla mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová.

Nevybuchlá bomba z 2. světové války
Nevybuchlá bomba z 2. světové války
Více fotek
  • Nevybuchlá bomba z 2. světové války autor: Jačanin Michal, zdroj: ČTK http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/9/877/87631.jpg
  • Vlak v Českých Velenicích autor: Milan Dolejší, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/8/735/73444.jpg