Výbuch v pražské restauraci si vyžádal čtyři raněné

Praha - V pražské pivnici U Českého lva v Sokolovské ulici na Florenci ve čtvrtek v půl jedenácté večer vybuchl ruční granát, který v zavazadle přinesl do podniku třiašedesátiletý muž. Výbuch si vyžádal čtyři zraněné. Jeden z nich, majitel kufříku, byl zraněn vážně, zranění ostatních jsou lehčího charakteru. Všichni zranění byli hosty restaurace. Na místě zasahovali hasiči, policie a pyrotechnici. Policisté zatím neznají důvod, proč granát vybuchl. Exploze zničila dva stoly v restauraci, zvenku jinak vypadá neporušeně. Restaurace se nachází v přízemí činžovního domu, jeho obyvatelé zraněni nebyli.

V době exploze bylo v restauraci asi 30 lidí. Zraněnému poskytli první pomoc zaměstnanci pivnice. Česky hovořící host, majitel kufříku, se podle výčepního choval „divně“. Po výbuchu tvrdil, že mu někdo něco do kufru dal. Výčepní řekl, že muž byl v pivnici na jídle už asi třikrát.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana způsobil výbuch majitel kufříku: „Muž, chvíli před tím, než vešel do restaurace, s granátem neodborně manipuloval, díky čemuž došlo následně k explozi.“ Muž má zraněnou levou nohu, operaci však nepotřebuje. Jak uvedla mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková, pacient dostává léky, je při vědomí a hlídají jej policisté. Další tři lidé byli převezeni do Nemocnice Na Františku, jeden byl po ošetření ihned propuštěn, dva další zůstali na pozorování. O víkendu půjdou zřejmě domů.

Video Bez komentáře: Výbuch v restauraci zranil čtyři lidi
video

Bez komentáře: Výbuch v restauraci zranil čtyři lidi

Bez komentáře: Výbuch v restauraci zranil čtyři lidi

Reportáž Gabriely Ulvrové a Štěpánky Martanové

Petr Vacek, výčepní restaurace

"Pán přišel na pivo, dal si gulášek, měl druhé pivo a najednou přišla rána."

Pivnice U Českého lva byla otevřena v roce 2004 na místě, které bylo dva roky předtím poničeno silnou povodní.

Výbuchy na veřejně přístupných místech v Praze nejsou ojedinělé. Například před pěti lety hodil útočník granát na terénní vůz v ulici Na příkopě u Casina Royal. Chtěl zřejmě zavraždit izraelského majitele kasina. Lehce zraněno bylo 18 lidí.

/*json*/{"map":{"lat":50.0914966787,"lng":14.4389533997,"zoom":19,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[{"lat":50.091486,"lng":14.438991,"type":"35","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24