Za přepadení bank a pokus o vraždu padl výjimečný trest

Praha - Za účast na ozbrojených přepadeních bank a pokus o vraždu si má Martin Pavlíček odpykat výjimečný trest 20 let. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Romanu Šimůnkovi zároveň uložil za loupeže 7,5 roku vězení. Dalším dvěma obžalovaným, Patriku Wohlhöfnerovi a Miroslavu Skalníkovi, soud tresty, které si už odpykávají za přepadení banky, nezvýšil. Z účasti na řadě loupeží oba muže zprostil. Pavlíčka uznal vinným z pokusu o vraždu kvůli střelbě na policejní auto. Dnešní rozsudek je nepravomocný a lze se proti němu odvolat.

Žalobci čtveřici kladli za vinu účast na sedmi přepadeních v Praze, Plzeňském a Karlovarském kraji v roce 2003. Všichni čtyři muži jsou již ve vězení. Odpykávají si tam tresty za poslední z jejich bankovních loupeží, která byla údajně osmá v pořadí. Pavlíček s Wohlhöfnerem za ni dostali v minulosti jedenáctileté tresty, Šimůnek sedm let a Skalník šest.

Policie muže dopadla 20. srpna 2004 chvíli po vyloupení Komerční banky v Severozápadní ulici v Praze 4. Pavlíček byl tehdy postřelen, Skalníka policie dopadla po několikakilometrové automobilové honičce. Policisté při domovních prohlídkách u obviněných našli nelegálně držené samopaly, brokovnice nebo pistole a střelivo. Soud dnes proto Pavlíčka, Wohlhöfnera a Šimůnka uznal vinnými i z nedovoleného ozbrojování.