Slovenský důchodce se chtěl podívat do Prahy, tak vyhrožoval Ruzyni bombou

Praha/Bratislava - Slovenská policie zadržela důchodce, který ve čtvrtek večer telefonicky vyhrožoval pražskému letišti v Ruzyni bombou. Muž ze slovenského domova důchodců volal na letiště pětkrát s tím, že je tam pět náloží, které o půlnoci vybuchnou. Podle slovenské policie muži hrozí až pět let vězení. Muž se prý k činu přiznal a uvedl velmi kuriozní důvod svého jednání. Prý se chtěl znovu podívat do Prahy a očekával, že pro něj přijedou čeští policisté.

Případ policii ohlásila operátorka na informační lince Ruzyně. Policisté poté zjistili, že muž volá ze Slovenska. Požádali proto o pomoc slovenské kolegy, kteří muže ve velmi krátké době zadrželi ve společenské místnosti domova důchodců. Slovenským policistům, kteří nyní případ vyšetřují, se na místě podařilo zajistit také mobilní telefon, který muž na výhrůžky použil.    

Údajný pachatel pocházel z Dolního Kubína na severu země. Pokud by byl muž obviněn a soud ho shledal vinným, hrozilo by mu podle trestního zákona za šíření poplašné zprávy jeden rok až pět let vězení.    

Po výhružných telefonátech policie podle mluvčí Kateřiny Rendlové okamžitě na letišti přijala bezpečnostní opatření. Specialisté na vyhledávání výbušnin a psovodi pracovali za plného provozu letiště, jehož chod tak nebyl výrazně omezen, doplnila mluvčí.