Na Prachaticku zahynul motocyklista, dnes už třetí

Prachatice - U Volar na Prachaticku se dnes večer srazil motocykl s dodávkou. Řidič motocyklu nehodu nepřežil a jeho spolujezdkyně utrpěla těžké zranění, uvedla mluvčí jihočeské policie Jana Kameníková. Dopravní kolize na českých silnicích si tak dnes vyžádaly životy už tří motorkářů. Nehoda se stala na silnici II/141 z Volar do Prachatic. Řidič dodávky utrpěl lehké zranění, dodala Kameníková.

Zdroj: www.hzs-zlkraje.cz Autor: HZS Zlínského kraje

Motocyklista dnes vpodvečer nepřežil také nehodu u Petrovic na Příbramsku. Čtyřiadvacetiletý muž dostal smyk a spadl přímo pod kola osobního auta. Střet s osobním vozem nepřežil večer také německý řidič motocyklu u Bečova na Karlovarsku.

V sobotu na českých silnicích zemřelo při 152 dopravních nehodách celkem sedm lidí. Čtrnáct lidí přitom bylo zraněno těžce a 59 lehce. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Policie přitom na letní měsíce vyhlásila akci Prázdniny 2009 - bezpečnější, při které se zaměří hlavně na kontroly motocyklistů. Důvodem jsou vysoké počty mrtvých při nehodách motocyklů. V letošním prvním pololetí si dopravní nehody vyžádaly celkem 300 obětí. Mezi nimi bylo 22 řidičů motocyklů, v meziročním srovnání o 11 méně.