Pendolino na cestě do Vídně zastavila za Prahou porucha počítače

Praha - Pendolino z Prahy do Vídně zastavila dnes před polednem v Poříčanech nedaleko Prahy porucha palubního počítače. Desítky cestujících odjely následnými vlaky, do Vídně se dostaly s dvouhodinovým zpožděním. Informaci potvrdil mluvčí Českých drah (ČD) Radek Joklík.

Podle Joklíka část cestujících odjela brněnským rychlíkem, případně vlakem EuroCity, který jel na Slovensko. Zbytek cestujících, kteří jeli až do Vídně, mimořádně vyzvedl v Poříčanech vlak EuroCity Zdeněk Fibich. Ten vyjel z Prahy hodinu a půl po pendolinu (ve 12:30), cesta do Vídně mu ale trvala o půl hodiny déle. Dráhy zároveň z pražského depa vyslaly náhradní prázdnou soupravu pendolina do Břeclavi pro cestující zpět do Prahy, kam podle Joklíka dorazila ve 20:20.

Jak uvedl mluvčí, cestující z porouchaného vlaku mají nárok na vrácení rezervačního poplatku, který v pendolinu činí 200 korun. Pokud se navíc rozhodli v cestě nepokračovat, dostanou zpět celé jízdné.

Pendolina jezdí na českých kolejích v ostrém provozu od prosince 2005. S celou řadou poruch se potýkala hlavně v počátcích provozu, problémy byly často právě s palubními počítači. Rychlovlaky zajišťují jako spoje SuperCity spojení z Prahy do Ostravy, Brna, Bratislavy a Vídně.