Řidič nepřežil nehodu na Jindřichohradecku

Nová Bystřice (Jindřichohradecko) - Řidič Fordu Escort dnes nepřežil nehodu u Nové Bystřice na Jindřichohradecku. Vyjel mimo silnici a náraz ho vymrštil zpět na vozovku, kde se auto přetočilo na střechu. Nehoda se stala kolem čtvrté hodiny na silnici mezi Novou Bystřicí a Hůrkami, uvedla mluvčí jihočeské policie Anna Drdová. Policisté vůz sledovali už od časných ranních hodin. Automobil vyjel od jedné z restaurací v Nové Bystřici a směřoval na sídliště na okraji města, kde jej policisté zastavili. Devětadvacetiletý řidič nadýchal 1,44 promile alkoholu.

Policejní hlídka muži odebrala řidičský průkaz a zakázala mu další řízení. Řidič nechal auto na parkovišti a odešel.

Krátce před čvrtou hodinou potom oznámil svědek havárii jeho vozu na silnici III. třídy před obcí Hůrky. „U automobilu ležel muž, který již nejevil známky života. Smrt v důsledku zranění při havárii potvrdil přivolaný lékař,“ uvedl mluvčí policie Jaroslav Beran. Policisté nezjistili cizí účast při nehodě.

Poslední tragická nehoda se na jihu Čech stala v pondělí. Motorkář zemřel po srážce s vozem u křižovatky na Tálín na Písecku. Předjížděl vůz a srazil se s protijedoucím autem. Posádka vozu vyvázla bez zranění.