Těžce zraněné dítě po nehodě na Kladensku

Makotřasy (Kladensko) - Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na silnici R7 u Makotřas na Kladensku. Těžce se při ní zranilo sedmileté dítě, další tři lidé jsou zraněni lehce. Podle středočeské policejní mluvčí Soni Budské havarovala tři auta, jedno z nich skončilo na střeše. Těžce zraněné dítě vrtulník převezl do nemocnice v Praze.

Zdroj: www.hzs-zlkraje.cz Autor: HZS Zlínského kraje

Dvaačtyřicetiletý řidič Volkswagenu Passat cestoval v autě se svou čtyřiašedesátiletou matkou. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost povaze vozovky a povětrnostním podmínkám, dostal smyk, vyjel mimo vozovku a skončil na střeše. Řidič Škody Octavia jedoucí za ním zastavil a spolu s manželkou šel posádce havarovaného vozu pomoci. Do odstavené škodovky zezadu narazila mazda se čtyřmi cestujícími. Byla mezi nimi i sedmiletá holčička.

Řidiče volkswagenu s otřesem mozku a poruchami vědomí převezli kladenští záchranáři do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Další dvě lehce zraněné ženy sanitky převezly do kladenské nemocnice. První z havarovaných vozů údajně řídil moderátor Bořek Slezáček.