Policie pátrá po muži, který zmizel od nehody

Zvěstov (Benešovsko) - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po čtyřiasedmdesátiletém Karlu Maršíčkovi ze Zvěstova. Pohřešuje se od 10. července, kdy cestou k lékaři havaroval a od havarovaného auta odešel směrem na Louňovice pod Blaníkem. Od té doby jej nikdo neviděl, uvedla mluvčí benešovské policie Denisa Malá. Muž měl 10. července v sedm hodin ráno malou dopravní nehodu na mostě přes Blanici asi 50 metrů před obcí Louňovice pod Blaníkem. Ihned po nehodě s ním mluvil svědek, který se zajímal o jeho zdravotní stav. Maršíček mu prý odpověděl, že je v pořádku. Poté opustil havarované vozidlo, klíčky nechal v zapalování a vydal se směrem na Louňovice pod Blaníkem.

Od doby mužova zmizení policisté několikrát prohledávali okolí místa dopravní nehody, a to i za pomoci služebních psů. V pátek na pomoc povolali i vrtulník s termovizí. Pátrali také ve zdravotnických zařízeních, v místech, která pohřešovaný znal, u jeho příbuzných i veřejných dopravců.

Policie žádá případné svědky, aby informace o pohybu pohřešovaného sdělili na telefonní linku 158 nebo na nejbližší obvodní oddělení.