Na Lounsku se převrátil autobus, 10 lidí je zraněno

Louny - Autobus společnosti Student Agency havaroval v pondělí odpoledne před pátou hodinou u Lubence na Lounsku na lince Karlovy Vary - Praha. Autobus s asi 41 cestujícími sjel podle hasičů v prudké zatáčce ze silnice a převrátil se. Čtyři lidé při nehodě utrpěli těžká zranění, jednoho museli hasiči z autobusu vyprostit. Na místě zasahovaly i vrtulníky záchranné služby. Zranění dalších 6 lidí záchranáři označili za lehká. Silnice byla uzavřena a řidiči tak museli počítat s objížďkou. Pro cestující přijel náhradní autobus. Původně se hovořilo až o 30 zraněných.

Autobus jel podle operačního důstojníka lounské policie na lince z Karlových Varů. „Autobus jede normálně po rychlostní silnici I/6. Vzhledem k frézování vozovky musel řidič využít objížďku po silnici druhé třídy, kde havaroval. Po nehodě je nyní uzavřena i tato komunikace z Lubence, policisté odklánějí dopravu po jiných trasách,“ uvedl. Podle svědků jel autobus příliš rychle.

Řidič autobusu vyvázl podle fotoreportéra ČTK bez zranění, je ale v těžkém šoku a nekomunikuje.

Video Nehoda autobusu nemá žádné oběti na životech
video

Nehoda autobusu nemá žádné oběti na životech

Majitel Student Agency Radim Jančura řekl, že alespoň kusé informace o nehodě má. Řidič prý jel v daném úseku rychlostí 40 až 50 kilometrů v hodině, pak z mokré vozovky sjel. Podle Jančury je řidič starší a znalý šofér, žádný nezkušený. „Všichni cestující budou odškodněni i ti, kteří zraněni nebyli,“ řekl. Konkrétní výši odškodnění neuvedl.

U nehody zasahovalo šest hasičských jednotek z Ústeckého kraje a tři jednotky z Karlovarského kraje.

/*json*/{"map":{"lat":50.1411557953,"lng":13.3190345764,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.141925911576,"lng":13.331565856934,"type":"5","description":"Autobus spole\u010dnosti Student Agency havaroval dnes odpoledne u Lubence na Lounsku na lince Karlovy Vary - Praha."}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/