Na konci července očekáváme teplo, o víkendu až 30 stupňů

Praha - Poslední červencový týden bude ve znamení příjemných až tropických teplot, ve čtvrtek a o víkendu se rtuť teploměru vyšplhá až ke 30 stupňům Celsia. Po ránu ale Česko čekají velmi nízké teploty, v minimech mohou klesnout až ke čtyřem stupňům Celsia. Podle odborníka z Českého hydrometeorologického ústavu se tak i letos vyplní pranostika, podle níž svatá Anna 26. července přináší "chladna z rána". Mezi denními a nočními teplotami budou v následujícím týdnu velké rozdíly. Už dnes ráno meteorologové naměřili v průměru pouze 10,6 stupně Celsia, nejchladněji bylo na jihu a západě Čech, kde rtuť teploměru klesla ve dvou metrech na 9,2 stupně.

V pondělí se budou nejnižší ranní teploty pohybovat kolem osmi až 10 stupňů, nejvyšší denní vystoupají až k 28 stupňům. V úterý přejde přes Česko přechodné frontální rozhraní, noc bude oblačná, a tudíž budou teploty v noci o něco vyšší - 11 až 15 stupňů. Přes den očekávají meteorologové déšť nebo přeháňky, místy i bouřky a nejvyšší teploty kolem 24 stupňů.

Od středy se ale začne oteplovat, nejtepleji bude ve čtvrtek a tropické teploty by se mohly opakovat i o víkendu. Ve čtvrtek k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, především z oblasti Středozemního moře. V noci bude kolem 11 až 15 stupňů, přes den se rtuť teploměru může zastavit až na 30 stupních Celsia. Ve znamení vysokých teplot budou zřejmě i první srpnové dny.

Horké léto
Horké léto