Policisté zastavili řidiče se 4,55 promile

Ostrožská Nová Ves (Uherskohradišťsko) - Policisté dnes v noci zadrželi u Ostrožské Nové Vsi čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který nadýchal 4,55 promile alkoholu. Muže čeká obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny hrozí až jednoletý trest odnětí svobody, informovala o tom mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková. Podle Zámečníkové řidič na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě. Policisté jej pronásledovali a na polní cestě směrem k chatové oblasti i zastavili.

Muž cestoval v autě sám a jevil silné zámky opilosti. Policisté mu dali „dýchnout“ třikrát po sobě. První dechová zkouška ukázala čtyři promile alkoholu v dechu, druhá už 4,39 a třetí až 4,55 promile. „Skutečnou hodnotu ukážou až výsledky odběru krve, kterému se řidič dobrovolně podrobil,“ doplnila mluvčí.

Podobný případ zaznamenali například i vsetínští policisté, když na konci loňského ledna zadrželi řidiče, který nadýchal 4,4 promile alkoholu. O několik měsíců dříve řešili obdobný případ i zlínští policisté. Odhalili ženu, která nadýchala 4,56 promile. Tehdy sedmapadesátiletá řidička ze Zlína, povoláním učitelka, se podrobila lékařskému vyšetření. Policistům sdělila, že celé odpoledne popíjela. Cítila se prý ale velmi dobře, a tak vyrazila na nákup do supermarketu.