Vesecká chce znovu otevřít Mrázkovu vraždu

Praha - Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká se rozhodla znovu otevřít případ vraždy podnikatele Františka Mrázka. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Vesecká se pro deník vyjádřila v tom smyslu, že se neustále objevují spekulace, že policie ani nemá snahu objasnit Mrázkovu vraždu, a proto nařídila přezkum spisu. Podnikatel byl v roce 2006 zastřelen ranou do srdce před sídlem své firmy. Policii se nepodařilo jeho vraha najít, a tak případ odložila.

Případem se naposledy zabýval policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), ovšem odborníkům nepomohlo ani to, že měli poprvé k dispozici také podklady kolegů z protikorupčního útvaru včetně mýty opředeného spisu Krakatice. Policie nakonec na sklonku května případ znovu odložila s tím, že za nejpravděpodobnější důvod vraždy považuje Mrázkovy podnikatelské aktivity.

0Renata Vesecká:

„Je možné, že práce policistů byla odvedena perfektně. Stává se, že i přes veškerou snahu není pachatel vypátrán. Ale také je možné, že ještě nebyly provedeny všechny úkony, které provedeny být mohly.“

Vesecká nařídila přezkoumání případu především proto, aby byly vyčerpány všechny možné úkony, které třeba ještě provedeny nebyly. Podle vlastního vyjádření považuje Vesecká Mrázkův případ a dění kolem Berdychova gangu za nejdůležitější kauzy s možnými nedostatky orgánů činných v trestním řízení.

Šéf ÚOOZ Robert Šlachta je ale skeptický. Pro deník vyjádřil ochotu na případu pracovat a i vstřícnost vůči případným novým informacím. Ovšem sám zdůrazňuje, že jeho lidé měli k dispozici všechny důležité materiály, přesto se jim nepodařilo dospět k určitému závěru.