Dva lidé obviněni z vydírání, jedním z nich je policista

Praha - Žalobci obvinili pražského policistu a dalšího člověka z vydírání podnikatele. Policista údajně předal druhému obviněnému osobní údaje. Druhý podezřelý je pak prý využil při vydírání a snažil se podnikatele donutit podepsat směnku na dva miliony korun. Oba byli zadrženi při akci Voda, informovala mluvčí inspekce policie Martina Lídlová. Obvinění jsou podezřelí ze spáchání několika trestných činů a hrozí jim dva až osm let vězení. "Policista v únoru 2009 poskytl z policejních evidencí osobní údaje civilní osobě, která na základě těchto údajů vydírala podnikatele," uvedla Lídlová.

Druhý obviněný se pak údajně vydával za policistu a vylákal podnikatele do auta pod záminkou převozu k výslechu. Následně jej prý odvezl na kraj Prahy, kde ho fyzicky napadl, vyhrožoval, že napadne i členy jeho rodiny, a snažil se jej donutit podepsat směnku.

Policista je podezřelý ze spáchání trestných činů zneužívání pravomoci veřejného činitele, neoprávněného nakládání s osobními údaji a účasti na vydírání. Druhý zadržený čelí obvinění z vydírání a návodu k trestnému činu zneužívání pravomoci veřejného činitele.