Krajský soud potvrdil Lubinovi podmínku za autonehodu

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes v případu tragické dopravní nehody, kterou podle obžaloby zavinil bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina, potvrdil rozsudek okresního soudu z letošního května. Ten Lubinovi uložil dva roky vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky. Lubina původní rozhodnutí okresního soudu, který mu uložil také zákaz řízení na čtyři roky a zaplacení několika set tisíc korun jako náhradu poškozeným a pozůstalým, přijal. Odvolal se však tehdy státní zástupce a pozůstalí muže, který při srážce zahynul.

Předseda senátu hradeckého soudu Jiří Mádr považuje předchozí verdikt za přiměřený. „Nejednalo se o úmyslný trestný čin. Prodloužení trestu či uložení delšího zákazu řízení krajský soud nepovažuje za adekvátní,“ zdůvodnil verdikt. Podle krajského soudu by pozůstalí měli usilovat o uznání svých dalších nároků v občanskoprávním řízení.

0
Ladislav Lubina:

"Rozsudek samozřejmě pravomocný ještě není, ale já dneska odcházím spokojený. Přesto, že mě strašně mrzí, co se stalo, určitě se s tím do konce života nevyrovnám.
Video Telefonát Přemysla Šrámka
video

Telefonát Přemysla Šrámka

Lubina přiznal, že se obával přísnějšího verdiktu. Naopak pozůstalé rozhodnutí soudů zklamalo. „Musíme se poradit s právníky, jaké kroky budou dál,“ řekl jeden z nich, podle nějž si Lubina zaslouží uložení přísnějšího trestu. „V tuto chvíli jakýkoliv nejvyšší trest, který by byl možný, nám bohužel tátu nevrátí,“ dodal.

Havárie se stala v červenci 2008 u Trotiny na silničním tahu mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Lubinou řízený vůz vjel do protisměru, kde se bočně srazil s nákladním vozem a narazil do dalšího osobního vozu. Nákladní vůz vjel do protisměru, kde narazil do dodávky, jejíž řidič zemřel. Ostatní účastníci srážky vyvázli nezraněni. Někdejší hokejista z místa nehody po chvíli utekl, za více než šest hodin se přihlásil na policii ve Dvoře Králové nad Labem.

Bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina u soudu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24