Obchvat v České Skalici se dostaví do konce roku

Česká Skalice - Silničáři chtějí letos dostavit chybějící část obchvatu v České Skalici. Spor mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a rodinou Jirouškových, která vlastnila sběrné suroviny přímo v plánované trase, skončil dohodou. Na jejím konci je teď vyklizená parcela. Centru města se tak vyhnou desítky tisíc aut. Dostavba zhruba tří set metrů dlouhého úseku má stát padesát milionů korun.

Kupy starého papíru zmizely, budovy bývalých sběrných surovin jsou připravené k demolici. Už za několik měsíců by tudy měla projet první auta. Snaha státu získat pozemky pro obchvat České Skalice trvala třináct let. Obě strany se dohodly až letos v dubnu.

Jirouškovi své podnikání přesunuli pouze o pár metrů dál. Ředitelství silnic a dálnic jim slíbilo celkem patnáct milionů korun na stavbu nové provozovny. Její kolaudace proběhla v polovině července.

Silničáři slibují dokončení obchvatu a jeho zprovoznění do konce roku. Stavební práce chtějí zahájit během několika dnů.

/*json*/{"map":{"lat":50.4107055085,"lng":16.0486221313,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.394716,"lng":16.043819,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/