Vykolejený pantograf blokoval trať mezi Prahou a Berounem, vlaky už jezdí

Řevnice - Železniční dopravu mezi Prahou a Berounem zablokoval před polednem vykolejený osobní vlak v Řevnicích. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského se při nehodě nikdo nezranil a provoz po jedné koleji se tam podařilo obnovit v jednu hodinu. Pantograf, který jel z Prahy do Řevnic, vykolejil na výhybce. Mimo koleje jsou dva vagony. Dráhy odklonily i rychlík z Prahy do Českých Budějovic přes Rudnou u Prahy. Omezena stále zůstává silniční doprava přes železniční přejezd v Řevnicích.

V současné době je doprava zajištěna po jedné koleji, na druhé je dlouhodobá výluka. V místě nehody je rychlost vlaků snížena na 10 km/h. „To může i v nejbližší době způsobit určité zdržení vlaků. Vlaky však již jezdí a náhradní dopravu tak není nutné zavádět,“ řekl Šťáhlavský.

„Ve vlaku bylo 20 až 25 lidí, nehoda se obešla bez zranění. Příčinou byla podle všeho špatně přehozená výhybka,“ uvedla mluvčí policie Praha-venkov Štěpánka Zatloukalová. Mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar ale sdělil, že na stanovení příčiny nehody je brzy. Dosud podle něj není zřejmé, zda šlo o technickou závadu nebo lidskou chybu.

S dopravními komplikacemi podle ní musejí počítat stále řidiči osobních a nákladních aut. Měli by se vyhnout trase přes železniční přejezd v Řevnicích, který bude neprůjezdný ještě minimálně dva dny, a zvolit objízdné trasy. „Pro nákladní vozidla je to naprosto neprůjezdné, pro osobní vozidla s velkými obtížemi,“ dodala mluvčí.