Pecina nechce zatahovat policii do politiky

Praha - Ministr vnitra Martin Pecina v pořadu Události, komentáře odmítl nařčení svého předchůdce Ivana Langera z ODS, který jej viní z toho, že na zakázku sociální demokracie tlačil na policejního prezidenta Oldřicha Martinů, aby odvolal svého náměstka Jiřího Houbu. Ten nyní skutečně odchází a o politických tlacích mluví také. Pecina odmítá jakoukoli spojitost a naopak poukázal na blízkost Ivana Langera právě s Jiřím Houbou. V Událostech, komentářích také Pecina potvrdil, že by měl zájem o funkci ministra vnitra i v politické vládě sestavené ČSSD po podzimních volbách.

„Mě mrzí, že pan exministr Langer zatahuje policii do svých politických hrátek před volbami. Nelíbí se mi to, ale opravdu s tím nemám nic společného,“ komentoval Pecina tvrzení Ivana Langera v pořadu Události, komentáře. Langer má za to, že policejní prezident Oldřich Martinů porušil služební zákon, když nechal nahradit svého náměstka Jiřího Houbu. Podle něj jde o další politicky motivované rozhodnutí ministerstva vnitra pod vedením Peciny.

Pecina také v pořadu ČT potvrdil, že by měl zájem funkci ministra vnitra vykonávat i v politické vládě sestavené po podzimních volbách. Na otázku, zda by po volbách v případě, že post ministra vnitra připadne sociální demokracii, byl ochoten pokračovat ve funkci ministra vnitra, uvedl: „Ano, ale je to nepodstatné. Podstatné je, abychom za ty dva měsíce nezatáhli policii do politických bojů.“

František Bublan, který je stínovým ministrem vnitra sociální demokracie, se tak možná do křesla ministra vnitra nevrátí. Jemu samotnému by to zase tolik nevadilo. „Já jsem si své působení ve funkci užil dva roky, pokud ministrem nebudu, svět se nezboří. Já si své působení najdu jinde,“ komentoval situaci kolem obsazení ministerstva vnitra po volbách Bublan.

František Bublan
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24