Počasí na konci léta nechystá velká překvapení

Praha - Příštích 30 dní v České republice by nemělo přinést ani příliš vysoké teploty, ani vydatné srážky hrozící ve svém důsledku povodněmi. Měsíc od 11. srpna do 10. září bude teplotně slabě nadprůměrný a srážkově průměrný. Teploty se budou pohybovat okolo 25 °C, což by mělo stačit i na příjemné lenošení u vody.

Od 11. do 20. srpna by mělo být polojasno, občas oblačno s přeháňkami, místy i bouřky. Nejnižší noční teploty by se měly pohybovat mezi 16 a deseti stupni Celsia, nejvyšší odpolední pak mezi 20 a 25 °C. Uprostřed tohoto období meteorologové očekávají 25 až 30 stupňů Celsia.

Na konci srpna bude oblačno až polojasno, místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až osm stupňů Celsia, denní maxima by se měla dostat ke 20 až 26 stupňům Celsia, přechodně může být až 28 stupňů Celsia.

 Září přinese více přeháněk a ochlazení

První zářijová dekáda by měla být polojasná až oblačná, místy s deštěm nebo přeháňkami, koncem období může být oblačno a srážky mohou být četnější. V noci teplota klesne na 13 až sedm stupňů Celsia, přes den vystoupí na 20 až 26 stupňů Celsia. Koncem období se ochladí a bude jen 16 až 20 stupňů Celsia.