Muž vyloupil poštu - vyhrožoval, že má bombu

Ostrava - Neznámý maskovaný muž dnes odpoledne vyloupil poštu v Ostravě-Zábřehu. Pod pohrůžkou použití bomby si odnesl řádově desetitisíce korun. Policisté po něm pátrají, informovala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. "Kolem 13:15 vešel do pobočky pošty pachatel maskovaný kšiltovkou a slunečními brýlemi, v ruce držel lístek s napsaným textem, že toto je přepadení. Odcizil několik desítek tisíc korun," uvedl kriminalista Radim Bena.

„Na papíře měl výzvu k vydání peněz pod pohrůžkou použití bomby. Žena v obavách tak učinila a muž i s penězi odešel,“ popsala událost Holčáková. Na místě zanechal předmět, který vypadal jako nástražný výbušný systém. Policisté proto nechali evakuovat nejen poštu, ale i přilehlé okolí. V objektu se totiž nachází více provozoven. V době loupeže byli na poště další dva zákazníci a další zaměstnanci, dodala mluvčí.

Přivolaní pyrotechnici se psy zjistili, že jde o imitaci bomby. Ze svědeckých výpovědí policie sestavila popis pachatele. Jde o asi 30letého muže, vysokého kolem 180 centimetrů. Muž je štíhlé postavy, v době činu byl maskován modrou kšiltovkou a slunečními brýlemi. Na sobě měl světle modrou kostkovanou košili. Svědci loupeže mohou zavolat na linku 158. Lupiči hrozí deset let ve vězení.

Video Reportáž Martiny Tlachové
video

Reportáž Martiny Tlachové

Přepadení zažili v Ostravě-Zábřehu naposledy před necelým měsícem. Pachatel tehdy z banky ukradl podobnou částku, tedy řádově desetitisíce korun. Měl s sebou ale nůž a jednu zaměstnankyni si vzal jako rukojmí.