Srážku mikrobusu s vlakem nepřežilo v Rumunsku 13 lidí

Bukurešť - Třináct lidí dnes přišlo o život na severovýchodě Rumunska při střetu mikrobusu s vlakem. Mezi mrtvými jsou i dvě děti, další tři osoby utrpěly vážná zranění. Podle záchranářů řidič mikrobusu zřejmě u nechráněného železničního přejezdu přehlédl signál, že se blíží vlak. Nehoda se stala nedaleko města Iasi, kam vlak mířil. Všechny oběti byly mezi cestujícími v mikrobusu, nikdo z 50 lidí jedoucích vlakem zraněn nebyl.

Mikrobusem jelo do jedné z vesnic šestnáct lidí. Desítka pasažérů byla podle policejní mluvčí mrtvá na místě, další tři zemřeli při převozu do nemocnic. Zbývající tři jsou ve vážném stavu, mezi nimi je podle rumunských médií i šestadvacetiletý řidič mikrobusu. Vlak, který jel rychlostí asi 80 kilometrů v hodině, tlačil vozidlo několik stovek metrů před sebou.

Řidič mikrobusu měl na svém kontě už sedm sankcí za nedodržování dopravních předpisů a nesměl řídit větší vozidla pro přepravu osob. Mikrobus navíc neměl podle úřadů povolení poskytovat dopravu v regionu, kde se nehoda stala.

Za loňský rok při podobných nehodách na železničních přejezdech v Rumunsku zahynulo asi 30 osob. Letos je obětí po dnešním neštěstí 20.

Srážka vlaku s mikrobusem v Rumunsku
Srážka vlaku s mikrobusem v Rumunsku