Majitel našel své ukradené auto - ale naporcované na vrakovišti

Liberec – Majitel Seatu Alhambra Jan Duněk z Liberce přišel jako bohužel mnoho dalších o své auto. Díky přátelům sice náhodou svůj vůz našel, ale rozebraný na středočeském vrakovišti v Mratíně, které je 80 kilometrů od Liberce. Překvapený nebyl jen majitel auta, ale i spolumajitel vrakoviště. Na kupní smlouvě s údaji prodávajícího je 26letý muž z Liberce. Případem už se zabývá policie.

Přátelé pana Duňka byli náhodou na vrakovišti v okamžiku, kdy bílá dodávka naložená díly ze stříbrného seatu vjížděla do areálu. Majitel vozu ihned na místo přijel, ale bylo už po otevírací době, a tak se druhý den vrátil znovu, ale tentokrát raději za doprovodu policie. Auto poznal okamžitě, na dveřích ještě visela stužka ze svatby jeho přítele, k identifikaci ostatních dílů pomohly i klíče, které pasovaly do zámku. 

Zaměstnanci vrakoviště hledali ještě po pracovní době další části vozu.  Téměř po třech hodinách objevili kromě bočních a zadních dveří i sedadla a airbagy. Policie zatím vše odvezla do svého skladu a nyní hledá mladíka, který díly přivezl. Spolumajitel vrakoviště se hájí tím, že v kupní smlouvě prodávající stvrdil, že věc nepochází z trestné činnosti.

Dopadnout zloděje aut se ale policii příliš často nedaří. Z 18 tisíc aut, které se ukradli v loňském roce, se našly jen tři tisíce. Nejčastěji přitom z parkovišť a ulic mizí škodovky, volkswageny, fordy nebo renaulty. Z těch dražších BMW, mercedesy nebo audi.

Auta, která se nejčastěji kradou
Auta, která se nejčastěji kradou