Inspekce prověřuje náměstka protikorupční policie

Praha - Policejní inspekce se znovu zabývá tím, zda náměstek ředitele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Tomáš Krůl nevyzradil citlivé informace z vyšetřování. Na jaře už přitom inspekce případ odložila s tím, že jakákoli Krůlova účast na úniku se neprokázala. Nyní však zahájila vyšetřování znovu, a to na pokyn státního zástupce, z jehož kauzy počátkem dubna citlivé informace k vyšetřovaným lidem unikly. Informaci přineslo dnešní vydání deníku Právo.

„Mohu potvrdit, že se touto věcí opět zabýváme, ale jakékoli další informace nebudeme až do skončení šetření podávat,“ uvedl mluvčí inspekce.

Krůl podle deníku letos v dubnu coby náměstek ředitele útvaru odjel za svými podřízenými do Přerova, aby si podrobně prostudoval spis ke kauze údajně nezákonného vyvádění peněz z Českých drah a zejména usnesení ke stíhání jednoho z manažerů podniku. Tohoto manažera prý přerovští detektivové odposlouchávali.

Krátce po odjezdu Krůla mu telefonem zavolal neznámý člověk s tím, že pro něj má důležité informace. Krůlovi podřízení byli přesvědčeni o tom, že hlas patří jemu a ohlásili to inspekci. Inspekce pak na základě odborného posudku uzavřela věc s tím, že se neprokázalo, že by šlo o Krůlův hlas. Podle deníku je ale nyní nahrávka na dalším zkoumání u specialistů.