„Bylo to těsně před rozhodnutím, než bychom vydali rozhodnutí o odstranění těch staveb,“ popisuje vedoucí trmického stavebního úřadu Martin Sommer. O měsíc později šel Oulickému na ruku kraj podruhé, když řízení předal na ústecký magistrát, znovu na žádost Oulického. „Ten přesun rozhodně není standardní,“ domnívá se ústecký zastupitel Tomáš Jelínek. Podobně hovoří i Sommer. „S přesunem kompetence na jiný stavební úřad jsem se setkal poprvé,“ řekl. Kraj si ale za rozhodnutím stojí. „Krajský úřad neshledal žádné důvody, proč by žádosti nemělo být vyhověno,“ prohlásil mluvčí krajského úřadu Zbyněk Šebesta.
Oldřich Kužílek, poradce pro veřejnou správu
„Je to neobvyklé a nutně to zavání klientelismem… považuji využití tohoto institutu, který ve správním řádu v nějaké podobě být musí, ale pro jiné případy, za velmi módní zneužívání.“

Reportáž Terezy Baldové
Podle právníka Vladimíra Kyzlinka je postup úřadu možný, nicméně ale mimořádný, je tedy potřeba ho náležitě zdůvodnit. Ústecký magistrát může být podjatý. Oulický totiž dostává od města zakázky a sedí i v komisi ústeckého zastupitelstva pro územní plán a rozvoj města. Ústecký magistrát má na rozhodnutí šedesát dnů. Konečný verdikt o tom, jestli stavby budou zbourány, nebo ne, by měl padnout do poloviny října.