V Ostravě zatkli muže za týrání pětiletého dítěte

Ostrava - Čtyřiačtyřicetiletý muž z Ostravy podle policie týral pětiletého syna své družky. Chlapec údajně musel dlouhou dobu klečet v koupelně nebo pod stolem, muž mu prý svazoval ruce, bil ho hadicí do hlavy, krku i po celém těle. Podle kriminalistů byl důvodem fakt, že chlapec vzal kojeneckou láhev svým sourozencům. Policie muže zatkla a podala návrh na jeho vzetí do vazby. Hrozí mu trest vězení od šesti měsíců do tří let. Není ale vyloučena ani změna právní kvalifikace případu. Pokud by šlo o závažnější dlouhodobé týrání, mohl by jít do vězení až na osm let.

Násilník před několika dny způsobil chlapci v obličeji poranění, jež si vyžádalo lékařské ošetření. Lékařce tvrdil, že dítě spadlo v bytě. Lékařka však při prohlídce zjistila na těle známky týrání a přivolala policisty. Dítě skončilo v nemocnici. Jak upřesnila zpravodajka ČT Jana Dronská, muž i chlapcova čtyřiadvacetiletá matka odmítli vypovídat. Výslech malého chlapce i jeho sestry se pak uskutečnil ve speciální výslechové místnosti.

Je to už podruhé v tomto měsíci, kdy ostravští policisté hlásí případ týrání dítěte. Na začátku srpna dokončili vyšetřování týrání devítileté holčičky družkou její matky.

Video Reportáž Jany Dronské
video

Reportáž Jany Dronské

Speciální výslechová místnost pro děti
Speciální výslechová místnost pro děti