V Plzni explodovala podomácku vyrobená výbušnina, jeden zraněný

Plzeň - V neděli večer vybuchla před domem v Malické ulici v Plzni-Roudné zřejmě podomácku vyrobená výbušnina. Jeden člověk byl zraněn, obyvatele asi desítky bytů policie evakuovala. Výbušninu vyrobil bývalý mistr světa v praktické střelbě Pavel Jasanský. Ten s ní před domem manipuloval a při výbuchu utrpěl zranění, kvůli kterému byl převezen do plzeňské nemocnice.

Výbušnina explodovala za domem, v němž bývalý mistr světa žije se svou družkou. Údajně si chtěl vyzkoušet mechanismus časovaného odpálení bomby. K explozi ale došlo dříve, než čekal.

Jasanský skončil v nemocnici s poraněnou nohou a dalšími drobnými zraněními, poté byl přemístěn do policejní cely. Podle sousedů byl opilý. Nikdo další zraněn nebyl. Policisté  evakuovali celkem 13 lidí z domu, kde Jasanský bydlí, protože se u něj v bytě našla další munice. Na místo dorazili i pyrotechnici z Prahy. Do bytů se lidé mohli vrátit až po druhé hodině ráno.

Video Reportáž Mirky Vildové
video

Reportáž Mirky Vildové

Muži hrozí trestní stíhání za nedovolené ozbrojování, případně za další trestné činy. Obviněn zatím nebyl.

Jasanský získal ve střelbě řadu ocenění. Jedním z nich je zlatá medaile z mistrovství světa v roce 1999 ve filipínském Cebu.

/*json*/{"map":{"lat":49.7542108,"lng":13.3967972,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.754571250841,"lng":13.38164806366,"type":"35","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/