ČSSD nechá pro listopadové volby současné kandidátky

Praha – Kandidátní listiny ČSSD pro původně plánované říjnové volby zůstanou v platnosti také pro volby příští. Po zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD to oznámil předseda strany Jiří Paroubek. Stejně jako sociální demokraté i ODS hodlá ponechat stejné kandidátky, které strana připravila pro říjnový termín voleb. Předseda ODS Mirek Topolánek to oznámil už v neděli po jednání výkonné rady ODS. Obě dvě strany zároveň počítají s novým termínem předčasných voleb 6. a 7. listopadu.

Strany po zrušení říjnového termínu voleb nyní chtějí zvolnit předvolební kampaň, aby ji mohly vystupňovat těsně před hlasováním. Jednají proto s poskytovateli reklamy o odložení výlepů a snaží se také odsunout některé kontaktní akce.

Paroubek se pustil do Řápkové a Kočárníka - kritizovali Tvrdíka

Video Tisková konference ČSSD
video

Tisková konference ČSSD

Tisková konference ČSSD

paroubek 21.9.

Listopadový termín voleb není stoprocentní

Na dnešním brífinku šéf ČSSD také odmítl výroky bývalých členů dozorčí rady Českých aerolinií Ivana Kočárníka a primátorky Chomutova Ivany Řápkové na adresu Paroubkova přítele a volebního manažera ČSSD Jaroslava Tvrdíka. Jsou prý neslušné a skandální. Řápková přitom jako důvod rezignace uvedla útoky politiků ČSSD a odborářů ČSA na management a vedení společnosti. Kočárník i Řápková vidí původ kritické situace firmy, která se dostala do téměř dvoumiliardové ztráty, v chybách předchozího vedení firmy v čele s Tvrdíkem, na jehož popud došlo k předimenzovanému nákupu letadel.

Podle Paroubka je odpovědnost Kočárníka a Řápkové za současnou situaci ČSA nesporná. Oba údajně nečině přihlíželi špatným manažerským krokům současného vedení ČSA i rozprodeji majetku společnosti v rozsahu „prakticky astronomickém“ za podmínek nevýhodných pro stát, uvedl Paroubek.

Letadlo ČSA
Letadlo ČSA