Nehoda kamionu způsobila dopravní kolaps

Karlovy Vary - Havárie kamionu Scania, který dnes odpoledne kolem půl čtvrté narazil na silničním průtahu Karlových Varů do protihlukové stěny, způsobila ve městě dopravní kolaps. Normální provoz byl obnoven zhruba po třech hodinách, informovala o tom mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, její příčinu dále vyšetřuje policie. Průtah zatarasil nejenom havarovaný kamion, ale také část stěny, která se po nárazu nákladního vozu zřítila na komunikaci. Doprava byla poté dočasně odkloněna na vedlejší silnice.

Nehoda se stala v místě pod železničním mostem. Kamion po nárazu zcela silnici zablokoval, policisté auta odkláněli na Dolní Drahovice. Kvůli tomu ale nastal dopravní kolaps v celé centrální části města a tvořily se kolony dlouhé stovky metrů. Karlovy Vary se tak staly na více než hodinu prakticky neprůjezdné. V opačném směru na Prahu zůstal volný jeden pruh.

Na místě nehody zasahovali hasiči, protože z kamionu unikala nafta a další provozní kapaliny. Nebezpečné látky se dostaly až do kanalizace. Protože je místo nehody v blízkosti řeky Ohře, byl o ní informován i podnik Povodí Ohře a další vodoprávní orgány. Znečištění vody však nebylo hlášeno.

Doprava na průtahu byla obnovena až po páté hodině.