První nejasnosti v případu včerejší přestřelky v Řeporyjích

Praha – Včerejší přestřelku v Řeporyjích, při které zahynul recividista a jeden z kriminalistů, prošetřuje policejní inspekce, výsledky ale nebudou dříve než za měsíc. Uvedla to mluvčí inspekce Martina Lídlová. V případu už se objevily první nejasnosti. Podle včerejší verze zastřelil policistu pronásledovaný muž, ten později podlehl zraněním, když po něm vystřelil jiný policista. Podle serveru tn.cz ale dva přímí svědci události tvrdí, že recidivista u sebe neměl zbraň. V takovém případě mohla policistu nešťastnou náhodou zabít kulka vystřelená jeho kolegou.

Mladý kriminalista zemřel, když se vydal zadržet osmadvacetiletého muže, který měl nastoupit do výkonu trestu za násilnou trestnou činnost. Muž začal autem najíždět do policejního vozu a při následné střelbě utrpěl kriminalista smrtelné zranění - podle informací z policejního prostředí průstřel hlavy. Některé zdroje uvádějí, že kulka se doposud nenašla. Recidivista se po střelbě snažil uprchnout blízkou zahradou, kde ho zastřelil další zasahující policista.   

Lídlová dnes potvrdila, že se v noci policistům sami přihlásili dva lidé, po kterých policie v souvislosti s přestřelkou pátrala. Server tn.cz uvedl, že to byl pětadvacetiletý muž a o dva roky mladší dívka, kteří se zastřeleným recidivistou jeli v autě. Dvojice údajně tvrdí, že z jejich vozu střelba nevyšla, nikdo z posádky prý nebyl ozbrojený.   

To, zda policisté na místě činu našli u pachatele zbraň, policisté odmítají sdělit. Případem se teď zabývá inspekce policie, podle Lídlové je potřeba nechat vypracovat znalecké posudky. Do té doby nebude inspekce poskytovat o případu žádné další informace.