Babí léto ještě nekončí - teplo bude do konce října

Praha - Babí léto ještě chvíli potrvá. V následujícím měsíci, od 21. září do 20. října, se mohou Češi těšit na nadprůměrné teploty. Lidé si v příštích dnech budou užívat realitivně teplého a zpočátku i slunečného počasí. Dočkají se i srážek, ale pršet bude průměrně. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu.

Mezi 21. a 30. zářím by mělo být skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Velká oblačnost s přeháňkami se vyskytne přechodně a jen krátkodobě. Ranní teploty meteorologové čekají mezi 14 až devíti stupni Celsia, postupně se ale ráno ochladí na devět až čtyři stupně. Odpoledne bude 15 až 20 stupňů a jen zpočátku této dekády bude tepleji - 21 až 26 stupňů Celsia.

Od 1. do 10. října má převládat většinou proměnlivá oblačnost. Oblačné dny s přeháňkami nebo deštěm se budou střídat s dny, kdy bude převážně polojasno. Ráno se vyskytnou mlhy. Ranní teploty by se v tomto období měly pohybovat mezi 11 a pěti stupni Celsia, při zmenšené oblačnosti kolem tří stupňů. Ojediněle už by se mohly vyskytovat přízemní mrazíky. Odpolední teploty vyšplhají na 15 až 20 stupňů. Během tohoto období však postupně klesnou na 12 až 17 stupňů.

Od 11. do 20. října bude zpočátku zataženo až oblačno s občasným deštěm. V průběhu třetí dekády má ubývat oblačnosti i srážek, naopak častější by měly být ranní mlhy. Ranní teploty se mají pohybovat mezi devíti až třemi stupni, ke konci období je třeba počítat s již četnějšími přízemními mrazíky. Odpoledne by měly teploty vystoupat na 12 až 18, při zmenšené oblačnosti se ale ještě přehoupnou přes 20 stupňů Celsia.