Návštěva Benedikta XVI. znamená pro Prahu řadu dopravních omezení

Praha – Návštěva Benedikta XVI. znamená pro tisíce katolických věřících v České republice nevšední událost. Papeže v Česku mohou přivítat poprvé po dvanácti letech. Návštěva papeže se však neobejde bez rozsáhlých dopravních omezení. Dnes je pocítí především řidiči v Praze. V dalších dnech se pak přidají omezení provozu v okolí Brna včetně uzavření části nejvytíženější dálnice D1. V pondělí bude uzavřena také většina Staré Boleslavi, kde má Benedikt XVI. odsloužit mši.

Po celou dobu papežovy návštěvy v Česku, tedy od soboty 26. září až do pondělí 28. září, nebude možné projet pražskou Voršilskou ulicí. Zde se totiž nachází apoštolská nunciatura, v níž bude papež během své návštěvy bydlet.

Krátce po příjezdu do Prahy papež Benedikt XVI. zamíří do kostela Panny Marie Vítězné, tj. k Pražskému Jezulátku. Od devíti hodin dopoledne asi do jedné odpoledne bude proto uzavřena Karmelitská ulice. Ze stejného důvodu budou od 9 do 14 hodin mezi Újezdem a Malostranskou odkloněny tramvaje. Týká se to linek 12, 20 a 22.

Zatímco tramvajové linky 12 a 20 budou v úseku Anděl-Malostranská odkloněny přes zastávky Palackého náměstí, Karlovo náměstí, Národní divadlo a Staroměstská, tramvaj číslo 22 pojede kvůli papeži mezi Národním divadlem a Malostranskou přes stanici Staroměstská. Náhradní autobusy nebudou zavedeny.

Uzavírky v Praze

  • Voršilská ulice: 26.–28. 9.
  • Karmelitská ulice: 26. 9., 9–13 h
  • Tramvajová výluka Újezd-Malostranská: 26. 9.; 9–14 h
  • Hradčanské náměstí: 26. 9., 14–19 h
  • krátkodobé uzavírky při přejezdech městem


V odpoledních hodinách se papež na Pražském hradě sejde s prezidentem Václavem Klausem. Policie proto v době od 14 do 19 hodin uzavře Hradčanské náměstí.