Požár domu pro seniory v Týně už má druhou oběť

Týn nad Vltavou - Zářijový požár v domě s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou si dnes vyžádal druhou oběť. V pražské vinohradské nemocnici podlehl zraněním 47letý muž, kterého oheň popálil na 80 procentech těla. Hned při neštěstí zemřela 75letá žena. Požár napáchal na budově škodu tři miliony korun a byty se staly neobyvatelnými. Někteří senioři se dnes už mohli vrátit domů.

Stavební firma už většinu poničených bytů opravila, a tak se první nájemníci mohli vrátit domů. Zatím bydleli u příbuzných nebo na ubytovně, kterou zajistilo město. Poslední nájemníci se přesunou nejpozději do vánočních svátků. Celý dům se musel sanovat a vymalovat. Náklady na opravy zaplatí město, bude ale také jednat s pojišťovnou.

Příčiny požáru vyšetřuje policie. Podle předběžných informací bydlela v bytě, kde začalo hořet, problémová rodina. Muž měl údajně potíže s alkoholem a možná i s drogami. Manželce, jež pobírá invalidní důchod, údajně opakovaně vyhrožoval zapálením bytu. Požár zaplatil životem. Mezi vyšetřovacími verzemi ale stále zůstává i nedbalost a technická závada. Policisté čekají na výsledky expertiz látky, kterou našli v bytě.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

Hned při požáru zemřela 75letá žena, která bydlela nad problémovou rodinou. Lékaři tehdy na místě ošetřili ještě dva lidi. Evakuováno bylo celkem třicet seniorů.

Poničený pečovatelský dům
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24