Pražské zoo hrozí po odchodu Fejka sloučení s botanickou zahradou

Praha – Pražská zoologická zahrada bude bez ředitele. Současný šéf Petr Fejk totiž na konci října odchází, náhradu za něj ale město stále nemá. Naopak velmi pohotově teď magistrát oprášil myšlenku sloučit zoo s nedalekou botanickou zahradou. Přitom právě proti tomu odcházející ředitel několik let bojoval. Pražští zastupitelé budou o sloučení botanické a zoologické zahrady rozhodovat nejspíš až v listopadu.

31. října odevzdá Petr Fejk po dlouhých 12 letech klíče od kanceláře ředitele zoologické zahrady. Zatím je nemá komu předat. Město s výběrem jeho nástupce příliš nespěchá, řeší to za něj personální agentura. Pražský radní pro kulturu Milan Richter (ODS) sdělil, že by mělo jít o významnou osobu.

Nový ředitel bude muset dokončit výstavbu pavilonů pro hrochy a slony nebo připravit podmínky pro světovou konferenci zoologických zahrad v roce 2011. Na koho tyto úkoly čekají, bude jasné asi až v lednu. Co je jasné už teď, je ale záměr města, které chce už po několikáté sloučit zoologickou zahradu s botanickou.

Video Reportáž Štěpánky Martanové
video

Reportáž Štěpánky Martanové

Petr Fejk upozorňuje na skutečnost, že zásadní roli bude hrát kvalita managementu, zda uplatní případné úspory. Ředitel botanické zahrady Oldřich Vacek se nechal slyšet, že jeho personál se obává menších investicí do zahrady. Město si ale stojí za svým. Ročně se ušetří miliony.