Zastupitelstvo Prahy 2 vyzvalo k zachování třípruhové Legerovy

Praha – Legerova ulice nechť zůstane třípruhová, vyzvalo zastupitelstvo Prahy 2 magistrát hlavního města. Usnesení je v rozporu s požadavky Prahy 4, která chce, aby se po ukončení ročního zkušebního provozu ulice vrátila do původní čtyřpruhové podoby. Na území Prahy 4 totiž dosahují kolony, které začínají v Legerově ulici a po jejím zúžení se prodloužily. Řidiči navíc častěji objíždějí ucpanou magistrálu nuselským údolím. Praha 2 naopak tvrdí, že je ulice, která je součástí Severojižní magistrály, nyní tišší.

Legerova ulice má tři pruhy místo dřívějších čtyř od března. Zkušební provoz měl trvat půl roku, nakonec byl prodloužen na celých dvanáct měsíců. Praha 2 věří, že zúžení ulice zlepšuje životní prostředí v Legerově ulici. Ta je dlouhodobě jedna z nejšpinavějších a nejhlučnějších v republice.

Zastupitelé Prahy 2 ve svém usnesení uvedli, že provoz na magistrále neúnosně zatížila především rozsáhlá výstavba na pankrácké pláni a rozvoj automobilismu v posledních letech. Místostarosta Václav Vondrášek je přesvědčen, že přes druhou městskou část jezdí veškerá doprava Prahy 4 a 5, které mají dohromady asi 220 tisíc obyvatel.

Podle radnice Prahy 4 ale kvůli zúžení více řidičů využívá objízdné trasy v Praze 4 a tím zhoršují místní životní podmínky. Zastupitelé čtvrté městské části proto v září přijali usnesení, ve kterém „trvají na neprodleném ukončení dopravního experimentu v ulici Legerova“ a požadují návrat původního stavu.

Plánované zúžení pražské magistrály v Legerově ulici
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24