Přes Lovosice pojedou vlaky po jedné koleji ještě minimálně týden

Lovosice (Litoměřicko) - Ještě minimálně jeden až dva týdny budou jezdit vlaky na hlavní trati Praha - Ústí nad Labem mezi Lovosicemi a Prackovicemi nad Labem jen po jedné koleji. V úterý ráno vykolejil nákladní vlak u Lovosic a poškodil koleje v délce tří kilometrů. Příčinou nehody bude podle Drážní inspekce zřejmě závada na jednom z vozů. Další informace najdou cestující na webu Českých drah nebo na lince 840 112 113

Zdroj: Drážní inspekce Autor: Drážní inspekce

Odhadovaná hrubá škoda se vyšplhala na 45 milionů korun, uvedl mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Pavel Halla. SŽDC původně odhadovala škodu na 37,2 milionu korun. „To se týkalo jen železničního svršku, bylo ale ještě poškozeno zabezpečovací a sdělovací zařízení a kabely,“ uvedl Halla. Při nehodě byly poškozeny i dvě výhybky. Na vlaku, kterému vykolejily poslední dva vozy, je škoda 300 000 korun.

Délka výluky jedné koleje bude podle Hally záležet i na klimatických podmínkách a materiálovém a strojovém vybavení. „Podbíjecí stroj je například ještě zazimovaný, na opravách se ale intenzivně pracuje,“ řekl Halla. Část tratě by se měla znovu podbíjet, vyměňovat se budou kolejnice i pražce.

Provoz po jedné koleji má vliv na osobní dopravu na trati a vlaky nabírají mírná zpoždění. Podle Českých drah by cestující měli počítat zhruba s patnáctiminutovým zdržením.