Lupiči přepadli v Opavě klenotnictví, prodavačku zbili

Opava - Trojice zatím neznámých lupičů přepadla klenotnictví v Opavě, brutálně zbila prodavačku a z obchodu si odnesla šperky v hodnotě 300 tisíc korun. Jejich podobu zachytily průmyslové kamery, když procházeli Ostrožnou ulicí k přepadené prodejně. Policie proto žádá občany, kteří mají jakékoliv informace o loupeži, aby je podali na linku 158. 

Loupež se stala 10. března v odpoledních hodinách. Okolo 16:45 trojice mužů vešla do prodejny, kde v tu chvíli byla pouze pětadvacetiletá prodavačka. Jeden z pachatelů německy oslovil prodavačku s tím, že chce ukázat vystavené hodinky. „Prodavačka mu je ukázala, pachatel ji ale přitom strhl na zem a fyzicky napadl údery a kopy do obličeje. Po útoku jí nastříkal do obličeje slzný sprej,“ řekl ČT kriminalista PČR Opava Lukáš Richter.

Komplicové mezitím přeskočili pult a ukradli sedm plat se šperky. Jednalo se o bílé a žluté zlato a stříbro. Majitel prodejny škodu předběžně vyčíslil na 300 tisíc korun. Prodavačce se ještě podařilo zavolat záchrannou službu. Ze svých zranění se bude doma léčit nejméně 14 dnů.  

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Podezřelí z přepadení zlatnictví
Podezřelí z přepadení zlatnictví