Dušek se omluvil za homosexuála, na špatném hospodaření trvá

Praha - Odborář Jaromír Dušek se omluvil za svůj výrok o homosexuální klice ve vedení Českých drah (ČD). Učinil tak prostředním serveru idnes.cz, ale jen částečně. „Umím si představit, že se tunelářovi a nejhoršímu řediteli Českých drah omluvím za to, že jsem řekl, že je homosexuál. Na tom ostatním ale trvám,“ řekl Dušek na adresu šéfa ČD Petra Žaludy.

Šéf drah Petr Žaluda ale o polovičatou omluvu nestojí. „Pokud se pan Dušek neomluví za všechny nepravdivé výroky, tak není důvod přijímat částečnou omluvu,“ vzkázal po svém mluvčím Petru Šťáhlavském.

Vše odstartoval rozhovor, který otiskly Lidové noviny na počátku března. Dušek v něm prohlásil, že České dráhy ovládají homosexuálové a na chodbách se prý bojí ohnout pro tužku. Kromě šéfa drah zahrnul Dušek do homosexuální kliky ministra dopravy Gustáva Slamečku nebo šéfa Úřadu vlády Jana Nováka. V pozdějších rozhovorech pro média řekl, že proti homosexuálům nic nemá a že chtěl jen upozornit na špatné hospodaření drah. Slamečka kvůli Duškovým výrokům podá trestní oznámení pro pomluvu. Dušek minulý týden uvedl, že je ochotný se jmenovaným úředníkům omluvit, pokud veřejně prohlásí, že homosexuálové nejsou. V reakci na to Žaluda řekl Mladé frontě Dnes, že homosexuál není a že Duškova slova bere za obrovský úlet. Nechce ale prý klesnout na jeho úroveň, takže osobně nechystá ani žádné právní kroky proti němu.


Omluva Jaromíra Duška Petru Žaludovi

Omlouvám se, že jsem u člověka, který je nejneschopnějším ředitelem v historii železnice a který dokázal připravit český stát a daňové poplatníky o historicky nejvíce peněz, utratit nejvíc prostředků za údajné PR, zbavit ČD desítek milionů cestujících a dosáhnout v některých produktových vertikálách dopravní odbornosti na úrovni homeopatika, dopouštět se daňových úniků, které díky jeho kontaktům nebudou nikdy šetřeny, použil slůvko homosexuál u jeho osoby. Mým cílem od počátku bylo upozornit především na miliardové škody, které jeho „tým“ napáchal ve státní firmě, a na protežování podivných individuí do odborných a vysoce honorovaných pozic. Zda skutečně je, či není homosexuál, nehodlám blíže zkoumat a přenechávám to těm, který dotyčného znají z jeho předchozího působiště.

V Praze dne 16. 3. 2010

Ing. Jaromír Dušek