Čech zahynul při nehodě v bavorském příhraničí

Freyung (Německo) – Dopravní nehodu u bavorského příhraničního města Freyung nepřežil v noci na dnešek český spolujezdec, další dva Češi cestující v osobním autě utrpěli zranění. O tragické čelní srážce dvou vozidel informovaly servery bavorských regionálních deníků. Podle policie je možné, že řidič auta jel před nehodou příliš rychle.

Zdroj: HZS Plzeňského kraje Autor: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala za silného sněžení na státní silnici B12, po níž osobní auto se třemi cestujícími mířilo k hraničnímu přechodu Strážný. Přes pozdní noční hodinu byl na silnici hustý provoz. Osobní vůz dostal při jízdě smyk, vymkl se kontrole řidiče a vjel do protisměru, kde se čelně srazil s nákladním autem. Také jeho řidič byl z Česka.

Muži, kteří jeli osobním autem, uvázli uvnitř a museli je vyprostit hasiči. Čtyřiačtyřicetiletého spolujezdce se ale již nepodařilo zachránit, podle deníku Passauer Neue Presse na místě zahynul. Další devětatřicetiletý spolujezdec a čtyřicetiletý řidič byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Šestadvacetiletý řidič nákladního vozu z nehody vyvázl bez zranění.