V jihlavské MHD budou delší intervaly

Jihlava – Zhoršit dopravní spojení a šetřit se rozhodl jihlavský magistrát. Intervaly mezi trolejbusovými spoji se zvýší z dosavadních deseti na třináct minut, takže se celkový počet kilometrů ujetých za rok sníží téměř o 50 tisíc. Dopravní podnik, resp. město tak ušetří asi 1,5 milionu korun. Jako kompenzaci slibuje dopravce cestujícím zlepšení návazností jednotlivých linek a odstranění souběhů, kdy ve společném úseku jezdí spoje různých linek hned za sebou.

„Čas, o který cestující přijdou prodloužením intervalů, kompenzujeme lepší návazností spojů,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Josef Vilím. Bez problémů by tak mělo být možné přestoupit na Masarykově náměstí, kde na sebe mají spoje čekat a neujíždět si.

Změna jízdního řádu platná od začátku dubna ovlivní také zaměstnance dopravního podniku. O práci totiž přijdou čtyři řidiči trolejbusů. Podle ředitele Vilíma to ale budou lidé v důchodovém věku, kteří mají pracovní smlouvu na dobu určitou.

Další velká změna čeká na cestující v jihlavské MHD také na počátku května. Začnou totiž fungovat nové čipové karty s elektrionickými jízdenkami. Změní se také tarif. Jízda do čtyř zastávek bude stát 8 korun, do osmi zastávek 12 korun a na větší vzdálenosti 14 korun.