Ostravský DP se možná bude soudit s ministerstvem o pokutu

Ostrava – Dopravní podnik Ostrava zaplatí milionovou pokutu, kterou mu udělil Drážní úřad, ale potom se možná obrátí na správní soud. Pokuta má být pro společnost trestem za zakrývání několika mimořádných událostí na tramvajové jednokolejce do Vřesiny. Že proti sobě několikrát vyjely dvě tramvaje, se ukázalo při vyšetřování tragické havárie, kdy se řidičům již nepodařilo zastavit, a zahynuli tak tři cestující.

Poté, co dopravní podnik dostal pokutu, odvolal se k ministerstvu dopravy. Úřad ale odvolání zamítl. „Pokutu zaplatíme, pak se rozhodneme, jak dál postupovat,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht. Splatnost pokuty končí příští týden, firma pak má 30 dnů na případnou žalobu.

Smrtelná nehoda, při níž zahynul starší manželský pár a šestileté dítě, se stala v dubnu 2008. Řidič jedné z tramvají, které se čelně srazily, nepočkal v zastávce na křižování a vjel do obsazeného úseku. Později se ukázalo, že to nebylo poprvé. Dopravní podnik později trať upravil a lépe ji zabezpečil, aby se podobná událost už nestala.