Policie rozpustila rasistický koncert v Lovosicích

Lovosice - Policie v noci rozpustila koncert pěti kapel z Česka a Německa v Lovosicích na Litoměřicku. Během produkce v rockovém klubu dospěla k názoru, že zněly rasistické texty. Na místě zasahovalo kolem osmdesáti policistů. Jeden člověk byl zadržen, není vyloučeno, že ho čeká trestní stíhání kvůli propagaci fašismu.

 

Policisté zasáhli až před koncem akce - podobně jako v několika předchozích případech o ní předem nevěděli. Podle náměstka severočeského policejního ředitele Jiřího Šenkýře se koncertu účastnilo kolem sto padesáti lidí. Proto bylo nutné přivolat policejní posily z Prahy. „My jsme se dozvěděli docela pozdě, že tady dochází k takové hudební produkci, bylo tady zhruba 150 lidí, vlastními silami bychom na ten zákrok neměli, tak jsme povolali posily z Prahy,“ uvedl.

V severních Čechách nejde o první případ, kdy policie na akci extremistů zareagovala až po několika hodinách. Loni 29. března v Žatci zasáhla proti koncertu neonacistů prakticky až poté, co skončil, přestože se tam otevřeně hajlovalo.

Video Reportáž Tomáše Vlacha
video

Reportáž Tomáše Vlacha

Policie sice teď na koncertech zasahuje důrazněji, stále častěji ale má problém se o akci vůbec dozvědět. Extremisté totiž místo otevřených webových stránek používají uzavřená diskusní fóra či uzavřené facebookové skupiny.