U Trutnova zdrží řidiče uzavírka mostu

Trutnov - V Krkonoších začala na kraji Trutnova pětiměsíční dopravní uzavírka. Na řidiče tak čeká desetiminutové zdržení na hlavním tahu z Hradce Králové do Pece pod Sněžkou, ve špičce ale třeba i trojnásobné. Stavbaři rekonstruují most na Bojišti, přes který denně přejede v průměru asi deset tisíc aut. Rekonstrukce potrvá až do konce srpna.

Starý most v Hradecké ulici stavbaři strhnou a na místě vybudují zcela nový. Uzavřený je půlkilometrový úsek silnice a dopravu po objížďce řídí semafory. Největší dopravní komplikace očekávají policisté dopoledne mezi sedmou a devátou a odpoledne mezi čtrnáctou a sedmnáctou hodinou.

„V případě, že policisté na místě zjistí, že řidič projel na červenou, hrozí mu v blokovém žízení pokuta až do výše dvou a půl tisíce korun a samozřejmě ve správním řízení až pět trestných bodů,“ uvedl Udo Ertner z trutnovské policie.

Video Reportáž Václava Plecháčka
video

Reportáž Václava Plecháčka

Objížďka pro auta vede po silnicích třetí třídy - od křižovatky za obcí Výšinka směrem na Hajnice a dále přes Starý Rokytník a nebo Úpici.

/*json*/{"map":{"lat":50.546926452,"lng":15.908203125,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.54687191117,"lng":15.911636352539,"type":"28","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/