Za přepadení banky na Praze 4 míří muž k soudu

Praha - Městské státní zastupitelství obžalovalo muže, který měl loni v prosinci přepadnout banku v Praze 4 a zadržoval v ní po několik hodin dvě ženy. Muž hrozil, že pokud během dvou hodin nedostane výkupné v hotovosti, použije na zaměstnankyně pobočky zbraň. Policie se od počátku snažila s pachatelem, který byl ukryt uvnitř pobočky, vyjednávat. Díky tomu před jednou hodinou propustil první rukojmí - ředitelku pobočky. Za loupež a braní rukojmí mu hrozí až 12 let vězení. Jedenapadesátiletý muž je ve vazbě.

Podle obžaloby měl ozbrojený muž krátce před loňskými Vánocemi přepadnout pobočku Komerční banky na Novodvorské ulici v Praze 4 a zadržoval tam ředitelku banky a jednu ze zaměstnankyň. Za jejich propuštění prý žádal tři miliony korun. Jednu z pracovnic muž dobrovolně propustil, policisté pak osvobodili i druhou ženu. Jedno z nejdramatičtějších bankovních přepadení v novodobé pražské historii se obešlo bez zranění.   

Podle advokáta Radko Chudoby vysvětlil muž svůj čin tím, že jej někdo vydíral, chtěl po něm tři miliony korun a hrozil mu likvidací rodiny. Svůj čin prý neplánoval. Předtím se v bance údajně pokusil vzít si úvěr, který mu však zaměstnanci finančního ústavu nedali. Údajný lupič později serveru iDnes.cz sdělil, že rukojmí v bance nedržel, pouze tam s ním prý seděla jedna ze zaměstnankyň.