Nehoda českého kamionu v Německu si vyžádala 7 zraněných

Neuenstein (Německo) - Tři těžce a čtyři lehce zraněné si vyžádala nehoda, při níž do stojícího konvoje amerických armádních vozidel v sobotu na jihu Německa naboural český nákladní automobil. Nehoda se stala u odpočívadla Hohenlohe na dálnici A6 ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Podle místní policie zřejmě řidič kamionu časně ráno konvoj zpozoroval příliš pozdě. Sám je mezi vážně zraněnými.

Podle německého serveru naboural řidič tažného vozidla nejdřív do posledního automobilu konvoje, zavadil o cisternový vůz Američanů a nakonec narazil do boku dalšího amerického nákladního vozu. Náraz strhl kabinu řidiče z českého tahače. Místo nehody, která se stala v sobotu nad ránem kolem 2:40, se prý proměnilo v hromadu trosek. Všude se válel rozsypaný vojenský materiál a náklad. Český kamion převážel pleny. Cítit byl také zápach nafty, která unikala z americké cisterny, v níž bylo 10 000 litrů paliva. Tisíc litrů vyteklo. Oblastní policejní ředitelství vyčíslilo hmotné škody na 250 000 eur (zhruba 6,3 milionu korun).

Dálnice táhnoucí se od francouzských k českým hranicím byla několik hodin zcela uzavřena a vytvořila se na ní osmikilometrová kolona aut. Jeden pruh byl znovu průjezdný až od ranních 7:35. Na místo nehody přispěchalo šest hasičských vozů z Öhringenu. Jejich kolegové z Neuensteinu postavili nornou stěnu v nedalekém potoce, aby zabránili případnému šíření nafty.

/*json*/{"map":{"lat":49.0738659013,"lng":9.61303710938,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.216475820806,"lng":9.5889186859131,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Sedmačtyřicetiletý šofér českého tahače prý měl štěstí v neštěstí, že přežil, neboť utržená kabina jeho vozu skončila čtyři metry od podvozku. „Řidič prostě vystoupil a ještě tu pobíhal kolem,“ tvrdil jeden z amerických vojáků. Další dva Američané jsou vážně zranění. Sanitky je odvezly do blízkých nemocnic.