MHD pojede o prázdninách a během Velikonoc méně často

Praha - V Praze pojede hromadná doprava během školních prázdnin před Velikonocemi méně často. Ve čtvrtek a pátek dopravní podnik zavede prázdninové jízdní řády. Důvodem je podle Evy Dydové z oddělení komunikace dopravního podniku menší zájem o MHD v období kolem velikonočních svátků. Na regionálních brněnských autobusových linkách nepojedou ve čtvrtek a v pátek vybrané spoje označené příslušnou inverzní značkou uvedenou v jízdních řádech.

Dopravní spoje včetně pražského metra ve čtvrtek a v pátek pojedou v době dopravní špičky méně často. Do ulic metropole nevyjedou žádné školní autobusy a zrušen bude i provoz autobusové linky 182 a 305. V těchto dvou dnech nebudou autobusy zastavovat ve stanici Elišky Přemyslovny a spoje číslo 108, 179 a 225 v zastávce Divoká Šárka v ulici Libocká. V sobotu se bude pražská MHD řídit podle normálních sobotních jízdních řádů, v neděli a v pondělí pak podle nedělních jízdních řádů. Ve čtvrtek se do provozu opět po jarní výluce vrátí lanová dráha na Petřín, mimo provoz byla od poloviny března.

Brně pojedou ve čtvrtek a v pátek městské linky podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny, nevyjedou však zvláštní autobusové školní spoje. Na regionálních autobusových linkách nepojedou vybrané spoje označené příslušnou inverzní značkou uvedenou v jízdních řádech. V neděli platí pro tramvajové linky 1, 8 a 12 sobotní jízdní řád. Na Velikonoční pondělí pojede brněnská doprava podle nedělních jízdních řádů.

V Ostravě nebudou ve čtvrtek a v pátek vypravovány také školní spoje a spoje v jízdním řádu označené písmenem c. Na Velikonoční pondělí pojedou všechny ostravské linky MHD podle platného nedělního jízdního řádu.