Jak na jarní únavu? Pohybem i masáží

Praha – S přelomem března a dubna, blížícími se Velikonocemi a změnou času ze zimního na letní dopadá na řadu Čechů jarní únava. Podle odborníků jí trpí až tři čtvrtiny obyvatel a nepříjemné stavy je mohou trápit až několik týdnů. Pocit vyčerpání doprovází bolesti hlavy, ospalost, podrážděnost a dokonce i otoky končetin. Psychologové a fyzioterapeuté proto doporučují pohyb na čerstvém vzduchu, ozdravění jídelníčku i speciální masáže.

Škodlivé látky, které se během zimy v lidském těle nahromadily, odbourává lymfatický systém. Ten může rozproudit i speciální lymfatická masáž. Ta podle fyzioterapeutky Lenky Fasnerové systém, který zajišťuje i imunitu našeho organismu, nastartuje a pomůže k odplavení toxinů z těla. „Při lymfatických masážích je dobré doplňovat tekutiny, dodržovat pitný režim a my třeba doporučujeme zelené potraviny,“ dodala Fasnerová.

Odborníci jednohlasně doporučují sportovat, hodně pít a jíst vitamíny. Jak uvedla lékárnice Jana Šálková, řada lidí v jarních měsících sahá také po pročišťujících bylinných kúrách. Vědci slibují, že až se teploty ustálí na dvaceti stupních Celsia, energie se lidem zase vrátí.

Video Reportáž Martiny Vysloužilové
video

Reportáž Martiny Vysloužilové