Kindl s Němcem budou pracovat pro ČEZ

Praha – Mezi třinácti úspěšnými uchazeči v zakázce pro právní služby společnosti ČEZ za 400 milionů korun figuruje také konsorcium advokátních kanceláří exministra spravedlnosti Pavla Němce a bývalého proděkana plzeňských práv Milana Kindla. Ten byl hlavním aktérem kauzy na plzeňské právnické fakultě, kde se opisovaly diplomové práce a studovalo se v rekordně krátkých časech.

Němcova právní kancelář už v minulosti získala řadu zakázek od státu či jím ovládaných společností. Bývalý ministr spravedlnosti získal titul JUDr. na plzeňských právech a rigorózní práci obhajoval právě před Kindlem. Byl tehdy navíc ministrem pro místní rozvoj. Jako ministr spravedlnosti si později Němec také objednal u Kindla posudek ke kauze katarského prince. Posléze pak čelil ostré kritice za to, že prince vydal do Kataru. Ten tak unikl vězení za sex s 16 nezletilými dívkami. Kindl dodal za plzeňskou univerzitu ministrovi kladné vyjádření, že Němec postupoval podle zákona.

ČEZ se všemi úspěšnými uchazeči uzavře rámcovou smlouvu na čtyři roky. Jednotlivé zakázky jim pak bude zadávat podle svých aktuálních potřeb. Advokátní kanceláře mají ČEZ zastupovat v Česku, Evropské unii, Rusku a dalších zemích.

Soukromý právník a bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24