V Desné budou dvě nové železniční zastávky

Desná (Jablonecko) - Na železniční trati z Liberce přes Tanvald do Harrachova začala výstavba dvou nových železničních zastávek Riedlova vila a Pustinská v Desné na Jablonecku. Nové zastávky jsou součástí velkého projektu, který má zkvalitnit veřejnou dopravu v Mikroregionu Tanvaldsko. Vzniknou také autobusové stanice. Podle desenského starosty Marka Pietera projekt přijde na 29 milionů korun, z toho přes 85 procent získal mikroregion z Evropské unie.

V Desné už loni investovali do modernizace autobusových zastávek a vznikla i jedna zcela nová, Desná-Souš, která usnadňuje turistům v zimě nástup na Jizerskou magistrálu. Také nové vlakové zastávky by měly zlepšit obslužnost podhorského města nejen pro jeho obyvatele, ale usnadnit přístup do některých oblastí také návštěvníkům.

Desná leží na jedné z nejvytíženějších regionálních tratí v Libereckém kraji, která spojuje Liberec s Jizerskými horami a Krkonošemi. Denně po ní vlaky přepraví kolem 5 800 lidí. Zastávky v Desné nejsou první, které v regionu v posledních letech přibyly. Před třemi lety byl rozšířen jízdní řád o zastávku na trati ze Smržovky do Josefova Dolu, kde přibyla stanice pod tanvaldským Špičákem, a na začátku letošního roku přibyly dvě zastávky v Jablonci nad Nisou a ve Smržovce. Další se staví také ve Velkých Hamrech.